Синот на Бекам дебитираше во професионалниот фудбал

од Vladimir Zorba

СИНОТ НА ДЕЈВИД БЕКАМ, Ромео, вчера го имаше своето професионално фудбалско деби за американскиот третолигаш Форт Лодердејл. 19-годишниот син на легендата на Јунајтед дебитираше на позицијата играч од средниот ред, на која играше и неговиот татко.

Играше за тим кој служи како резерва за Интер Мајами, клубот што го поседува Бекам.

Тој одигра 79 минути против Јужна Џорџија Торменте пред да биде заменет.
„Чест ми е што денес го направив своето професионално деби“, напиша тој на Инстаграм по натпреварот.

Слични содржини