Актуелно
Почетна / Спорт / Сити и Тотенхем со полн плен, за Јунајтед само бод

Сити и Тотенхем со полн плен, за Јунајтед само бод

Неделната програма од англиската Премиер лига донесе три натпревари на кои поуспешни беа госинските екипи. Манчестер сити во дербито славеше против Арсенал, Тотенхем со гол во судиското надополнување ги освои бодовите воо Вулверхемптон, додека Манчестер јунајтед на домашен терен одигра само нерешено со Евертон.

Резултати:
Манчестер јунајтед – Евертон 1:1
Вулвс – Тотенхем 1:2
Арсенал – Манчестер сити 0:3.

Води Ливерпул со 49 бода, пред Лестер кој има 39, Манчестер сити е трет со 35, Челзи има 29, Тотенхем 26

loading...