СКАНДАЛОЗНА ЖУРКА ВО ТИТЕЛ: Сестрите Родиќ слават со трубачи, игнорирајќи ги мерките (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Секој потег на сестрите Родиќ на социјалните мрежи привлекува големо внимание во јавноста, а сите зборуваат за последните објави на Бојана Родиќ, пренесоа „Новости.рс“.

Имено, на својот профил на Инстаграм, Бојана се пофалила со снимките од забавата по повод прославата на роденденот на нејзината постара сестра Наташа. Роденденот на Наташа беше пред неколку дена, а тогаш организираа мала прослава.

Денес, семејството Родиќ организираше голема прослава со музика во живо, и бројни изненадувања за славеничката. Салата, која е прекрасно украсена како дел од прославата, е полна со гости кои, судејќи според снимките, лудо се забавуваат.

На снимката се гледа и Мирко Шијан, избраникот на Бојана со кого чека дете, додека Богдана и Вељко Ражнатовиќ ги нема.

Иако целата планета е во борба против пандемијата, тоа не ги спречи Родиќ да ги игнорираат мерките донесени од Владата на Република Србија.

loading...

Слични содржини