Скопјанка ограбена на Бит Пазар, под закана и го одземале телефонот

од Milan1

Вчера околу 19,20 часот во СВР Скопје Б.С.(36) од Скопје пријавила дека на подрачје на Бит Пазар со закана со остар предмет неколку лица и одзеле мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Слични содржини