Скопјанка нападната во автобус

од Vladimir Zorba
2,9K прегледи

Скопјанката М.П. (47) вчера околу 16 часот била физички нападната од едно лице во автобус на ЈСП „Скопје“, на територија на општина Карпош.

Како што се наведува во МВР-билтенот, жената го пријавила случајот во 16:30 часот во СВР Скопје.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини