Слонови се степаа во руски циркуз, публиката во паника бега од трибините (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska
423 прегледи

Циркуската претстава во Казан, Русија беше прекината откако дојде до судир помеѓу два слона.

Како што може да се види на видеото, еден слон собори друг преку работ на арената, а публиката започна да се повлекува и да бега од трибините.

Од друга страна, тренерите тврдат дека тоа било само борба за доминација. Сепак, претставите беа откажани поради, како што изјави циркусот, „технички проблеми“.

Слични содржини