Снег на Пелистер и Караџица (ВИДЕО)

од Берта Китинска

На Фејсбук страната на Караџица — дом вечерва беше објавено видео на кое се гледа како паѓа првиот снег.

За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

 

loading...

Слични содржини