Со закани со пиштол ограбил жена во зграда во скопски Карпош

од Берта Китинска

Вчера во 17.30 часот Н.К.(53) од Скопје пријавила во полиција дека во влез од зграда на улица Радика непознато лице ѝ се заканило со пиштол и ѝ ја украло чантата.

Од МВР наведуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини