Сончево и студено

од Aleksandar Petrovski

Времето наутро ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево и тивко со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од минус десет до минус еден, а дневната од шест до 13 Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно, а попладне со локален слаб дожд, на планините слаб снег.  Ќе дува умерен северозападен ветер. Минимална температура ќе биде во интервал од минус седум до два степена, а максималната од пет до до 12 Целзиусови степени.

В недела ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за слаб дожд на некои пониски места и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне облачноста ќе се намали. Минималната температура ќе биде во интервал од минус четири до четири степени, а максималната температура од четири до 10 Целзиусови степени.

Слични содржини