Сообраќајот на патот Македонска Каменица – Делчево пренасочен преку Виница и Смојмирово

од Stefanija Kuzmanovska

Поради обилни врнежи од дожд на патниот правец Македонска Каменица – Делчево, на два километри пред Делчево, сообраќајот се пренасочува преку Виница и Смојмирово.

Како што информира АМСМ, на самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози.

Слични содржини