Сопругот ја изневерувал пред очи и призна дека еден маж сексуално ја малтретирал

Актерката Ума Турман, најпозната по улогата во филмовите „Kill Bill“ во 1998 година се омажила за Итан Хок. Во 2003 кога била на врвот од својата кариера, поради филмот „Paychek“ се развела од актерот со кој во бракот ги добила двете деца, но неговата афера со дадилката ја пресудила нивната љубов. Итан, љубовта кон дадилката не ја криел, туку подоцна и ја оженил.

Освен бракот со Итан Хок, зад неа е и краткиот брак со Гари Олдмен. Таа била и со францускиот претприемач Арпад Бусон со кој има една ќерка, за чие старателство се борела.

Неодамна, Ума Турман го обвинила американскиот продуцент Хави Вајнстајн за сексуално вознемирување. Таа во големото интервју за Њујорк Тајмс рекла дека била една од жртвите на Вајнстајн и раскажала за она што со години ја мачело.

Таа признала дека имала многу поделени чувства, дека со години ја мачела вина. Се чини дека, како што рекла, нејзиното допринесување за неговите филомви го појачал неговиот умиџ и дека другите актерки можеле да се чувствуваат сигурно покрај нег.

Инаку, Харви и Тарантино се приајтели, а Ума Турман со години била муза на Тарантино.

Слични содржини