Актуелно
Почетна / Магазин / Деликатеси / Совршениот омлет на Џејми Оливер

Совршениот омлет на Џејми Оливер

Омлетот е одличен извор на протеини, а рецептот на Џејми Оливер гарантира совршен оброк.

Омлет е брзопотезно јадење од јајца кое се подготвуваат со путер во тава, а по желба се полни со сирење, шунка или зеленчук.

Најважно за совршен омлет е да го подготвите во тефлонска тава, но и да ги подготвите сите состојки однапред за да не загори јадењето.

loading...