Срамен потег на Мбапе (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Францускиот фудбалер Килијан Мбапе покажа незавидна доза непрофесионалност на натпреварот против Монпеље. Во првото коло од Лига 1, ПСЖ го совлада тимот со 5:2.

Младиот француски крилен напаѓач постигна еден гол и промаши пенал попатно, но тоа не го привлече вниманието на јавноста.

Имено, при еден од контранападите на неговиот тим, Мбапе истрча по левата страна и не ја доби веднаш топката… Што го налути.

На снимката може да се види како Мбапе се лути, а потоа се врти и престанува да трча во контрата, во која беше многу потребен.

На крајот, ПСЖ можеби ќе постигнеше и гол доколку некој беше на далечната статива, што беше „резервирана“ позиција за францускиот претставник.

Слични содржини