Српската полиција заплени 520 килограми марихуана од Косово (ВИДЕО)

од Milan1

Полицијата во Ниш уапси маж во чиј автомобил пронајде 520 килограми марихуана од Косово. Дрогата била спакувана во 134 пакети и била наменета за продажба во српските градови.

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин истакна дека секоја заплена на наркотици е голем успех и победа за полицијата. Тој додаде дека нема да биде легализирана марихуаната во Србија.

– Искрено се залагам продажба на дрога на малолетни лица да се санкционира и третира како обид за убиство, посочи Вулин.

Слични содржини