Актуелно
Почетна / Спорт / Сусо побарал да си замине од Милан

Сусо побарал да си замине од Милан

Шпанскиот плејмејкер Сусо во понеделникот остварил средба со газдите во Милан, на која побарал трансфер, јавуваат италијанските медиуми. Фаворити за неговиот потпис се Ливерпул, Севиља и Рома.

Играчот од средниот ред попладнево пристигна во „Каса Милан“ со неговиот агент и остана во зградата околу 45 минути. Според „Калчомеркато“ и „Газета дело Спорт“, Сусо побарал трансфер, нешто што ќе ги направи „росонерите“ повеќе од среќни.

Тој не успеа да се „вклопи“ во новиот систем на тренерот и повеќе не игра толку и добро за клубот. „Росонерите“ ќе сакаат најмалку 25 милиони евра за фудбалерот, но оваа сума тешко може да се добие.

Севиља покажува најголем интерес за играчот, а Рома би влегла во преговори доколку има размена со Ченгиз Ундер плус паричен надоместок.

loading...