Таа е најубава на Евровизија: На атрактивната актерка и пејачка ѝ се восхитуваат и нејзините ривалки!

од Stefanija Kuzmanovska

Претставничката на Израел на Евровизија е 22-годишната Ноа Кирел, позната како актерка, пејачка и судија во шоуто „Israel’s Got Talent“. Многумина ја сметаат за најубава натпреварувачка, а веќе има обожаватели меѓу другите изведувачи, пишува „Слободна Далмација“.

Британската претставничка Меј Мулер ѝ кажала дека е нејзина голема обожавателка и ја поканила да излезат: „Се уште не сме се виделе ниту сме отишле на вечера, немав време, но сигурна сум дека ќе одиме“, им откри Ноа на новинарите на првото официјално претставување во Ливерпул.

Ноа Кирел го објави својот прв деби-сингл на 14-годишна возраст, а потпиша договор со Атлантик рекордс кога имала 18 години. Оттогаш, таа има добиено бројни награди, вклучувајќи го и најдобриот израелски чин на MTV Europe Music Awards.

Повеќе од 1,4 милиони луѓе ја следат музичарката на Инстаграм, а таа редовно објавува свои фотографии.

Слични содржини