Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Меган и Хари со совети против коронавирус, но добија само саркастични коментари

Официјално принцот Чарлс е позитивен на коронавирус, а речиси сите членови од кралското семејство, дури и Меган и Хари, неодамна присуствуваа на повеќе манифестации и настани. Преку своите профили на социјалните мрежи тие споделија неколку совети, на што нивните обожаватели реагираа саркастично. Всушност, Меган и Хари, односно тимот кој ги …

Повеќе

Како полесно ќе ја поднесете самоизолацијата според хороскопскиот знак

Вашиот хороскопски знак може да ви даде некакви идеи како да се носите со носадата или немирот, во време кога сте присилени да останете дома. Овен: Исчистете го својот дом до совршенство За Овните изолацијата тешко им паѓа, но тоа не значи дека времето кое ќе го поминете дома треба …

Повеќе

Пет начини за опуштање во стресни времиња

Овие денови не е лесно да се биде опуштен и безгрижен, но стресот не е она што сега ви треба. Обидете се бар на кратко да се опуштите на еден од следните пет начини: Чистете Чистењето на домор всушност усреќува и опушта иако многумина домашните обврски ги одбегнуваат, а на …

Повеќе

Кајли Џенер сподели совети за изолација кои ги научила додека ја криела бременоста

За најмладата самонаправена милијардерка на светот, изолацијата и останувањето дома не е ништо ново. Имено, Кајли Џенер со месеци ја криеше бременоста од јавноста и поминуваше многу време во својот дом, а сега откри што правела тогаш за да се избори со досадата, како би ги поттикнала своите фанови да …

Повеќе

Груевски од Унгарија упати совети до Владата како да реагира во време на коронавирусот

Никола Груевски од Унгарија упати неколку совети за Владата како да се справи со коронавирусот. -Неколку искуства, анализи и идеи, пишува Груевски во фејсбук статусот. “Како човек кој беше повеќе години во Македонија премиер, министер за финасии, министер за трговија, претседател на КХВ, пратеник, како и советник на Министерството за …

Повеќе

Овие пет работи никако не ги правите додека сте во изолација

И додека за некои луѓе времето во самоизолација означува мирен период кој ќе го поминат дома со најблиските и ќе работат на работите за кои дотогаш немале време, за други тоа време е како проклетство. Моменталната ситуација за никого не е лесна и бара одрекување ов многу работи. Сепак, тоа …

Повеќе

Се што мора да знаете за одбирање и нанесување на маската за лице

Во наредните денови сигурно ќе сакате да имате мини спа ден во домот и да се почастите со маска за лице, со купка со етерични масла и сл. Токму затоа, ви донесуваме неколку совети кои мора да ги знаете пред да се одлучите која маска да ја купите и што …

Повеќе

Овие работи мора да ги знаете доколку работите од дома

Работата од дома е истовремено благослов и казна. Не мора да се грижите околу гужвата во сообраќајот, бирањето облека секој ден и сл. Сепак, сите удобности кои ви ги дава домот, може негативно да влијаат врз продуктивноста и да ви ја намалат можноста за напредок. Со цел да не се …

Повеќе

Заборавете ги: Овие љубовни совети се тотална глупост

Наоѓањето на сродна душа не е едноставна задача. Напротив, понекогаш тоа е фрустрирачка и депресивна задача поради која на момент губиме верба во љубовта. Во таквите моменти сме очајни за наоѓање на совет кој ќе не изведе на прав пат. Како што пишува Космополитен, таквите совети се во глобала бескорисни …

Повеќе

Сакате да станете веган? Овие совети мора да ги следите и применувате

Искусните вегани кои долго време го практикуваат тој режим на исхрана споделуваат совети со оние кои се почетници или кои сакаат да направат промена во начинот на исхрана. Првиот совет е да почнете со растителна храна што е одгледана на природен начин. Не се обидувајте да ги исфрлите сите омилени …

Повеќе