Тејлор Свифт го издаде својот 11-ти студиски албум „The Tortured Poets Department“

од Vladimir Zorba

Американската пејачка Тејлор Свифт денеска го објави својот 11-ти студиски албум наречен „The Tortured Poets Department“.

Свифт (34) е една од најпродаваните пејачки во светот, а според магазинот „Форбс“ заработила 1,1 милијарда долари.

Новиот албум на Тејлор Свифт содржи 16 нови песни, меѓу кои и „So Long London“, објави Sky News.

Слични содржини