Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Вселенски костими и Моќни ренџери: Леди Гага со нова песна и видео запис

Помина скоро една година откако Гага се шегуваше со фановите велејќи дека е бремена со нов албум, таа го објави својот прв сингл. Гага го најави спотот за песната Stupid Love, на 25 јануари на Твитер, прикажувајќи ја насловната за идниот албум. Потоа следуваа две мамки за видео спотот, кој …

Повеќе

Пејачката стравувала за кариерата: Не знам што ќе беше доколку ова не ми успееше

Во своето ново последно интервју за британскиот магазин Dazes, 27-годишната пејачка Селена Гомез разговарала за своите внатрешни стравови, борби и паники кои ги имала пред да го издаде албумот „Rare“. „Rare“ е нејзиниот трет самостоен студиски албум, а го направи неколку години откако зеде пауза поради здравствени и бројни приватни …

Повеќе

Омилениот рапер изненади со нов албум

Американскиот рапер Еминем без никаква претходна најава, вчера вечер објави нов албум, насловен “Music To Be Murdered By”. Ова е вистинско изненадување за фановите, бидејќи освен Еминем и продукциската куќа никој друг не знаел за албумот. Албумот инспириран од Алфред Хичкок e 11-от соло албум на ѕвездата. На него има …

Повеќе

Повторно на врвот: Роби Вилијамс најслушан во Велика Британија

Роби Вилијамс е меѓу најслушаните музичари во Велика Британија, со оглед на тоа дека со неговиот најнов албум по 13 пат се искаќи на првото место на музичките листи, што досега му успеало само на кралот на рокенролот, Елвис Присли. Неговиот албум „The Christmas Present“ минатата недела беше на второто …

Повеќе