Тешко повреден 25-годишен мотоциклист

од Маја Анчевска

На 24.04.2022 околу 19.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Маркс Енгелсова“ во Струга се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд фокус“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Б.С.(46).од Струга и мотоцикл „јамаха“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Х.П.(25) од Струга, соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди со здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струга.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Струга

Слични содржини