Тинејџери застрелани во кино, меѓу нив инфлуенсер

од Stefanija Kuzmanovska

Полицијата уапси маж поврзан со убиството на Рајли Гудрич (18) и ранувањето на инфлуенсерот од социјалната мрежа Тикток Ентони Барахас (19).

Тие биле застрелани додека гледале филм во кино.

Властите велат дека се уште не го знаат мотивот за насилството и дека пукањето во понеделникот делувало како „неиспровоциран напад“.

Чистачите ги пронашле тинејџерите во киното после 21.35 часот во трговскиот центар југоисточно од Лос Анџелес.

Гудриќ беше убиена, а Барахас се уште е на апарати за одржување во живот.

Барахас има близу милион следбеници на Тикток.

Осомничениот Џозеф Хименез (20) беше уапсен доцна синоќа под сомнение за убиство, обид за убиство и грабеж.

Нему му е одредена кауција од два милиони долари.

Слични содржини