Тони Цетински ќе стане дедо: Неговиот син, од првиот брак, се пофалил со добрата вест

од Nikola Popovski

Пејачот Тони Цетински ќе стане дедо, бидејќи неговиот син Кристијан ќе има дете со неговата избраничка.

Синот на Тони, Кристијан, објави слика на ултразвук на својот Инстаграм, под која напиша:

– Ни даде многу повеќе причини да дадеме се од себе и да го направиме овој живот што е можно поубав. Едвај чекаме да те запознаеме.

Тони Цетински го доби својот син Кристијан во бракот со неговата прва сопруга Антонела Бутиган.

– Изненадете го вашиот син и да пристигнете додека тој не знае на неговиот 18-ти роденден. Бесценето. И сега да одиме да ја купиме ветената гитара. Ако ова е најубавиот ден во твојот живот, сине, како што велиш, знај дека најубавиот ден за мене беше денот кога си роден. Пред 18 години денес. Среќен роденден, сине. Тато те сака – се сеќава на честитката што Цетински му ја испрати на својот син пред неколку години.

Цетински сега е оженет со својата трета сопруга Дубравка, а од претходните врски, покрај синот Кристијан, тој ја има и ќерката Пија.

loading...

Слични содржини