Трансфер војна се обликува за непожелен во Манчестер Јунајтед

од Vladimir Zorba
204 прегледи

Централниот бек на Манчестер Јунајтед, Рафаел Варан би можел да ја продолжи кариерата во шпанската Ла Лига, пренесува Тодофихајес.

Според изворот, за потпис на играчот се заинтересирани Атлетико Мадрид, Севиља, Реал Сосиедад и Бетис.

Договорот на 31-годишниот фудбалер со Манчестер Јунајтед е до крајот на јуни 2024 година.

Оваа сезона во Ла Лига, дефанзивецот има 21 настап и постигна еден гол.

Варан е дел од Манчестер Јунајтед од 2021 година, кога беше привлечен од шпански Реал Мадрид.

Слични содржини