Уапсен малолетник, кај него била пронајдена марихуана

од Milan1

Вчера во 15.30 часот на ул.„Партизанска” во Неготино, полициски службеници од полициската станица Неготино лишиле од слобода малолетник, затоа што кај него била пронајдена марихуана. За случајот биле известен Центарот за социјални работи.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Слични содржини