„Уште АВ да го стават во сандак“, по смртта на иранскиот претседател нови закани кон Вучиќ

од Milan1

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ повторно доби закани на социјалните мрежи. На Вучиќ му се закануваа откако се огласи за атентатот на премиерот на Словачка Роберт Фиц, а сега слична содржина се појави и по веста за смртта на претседателот на Иран, Ебрахим Раиси.

-„Уште АВ да го стават во сандак. Ќе дојде и тој ден, на сите диктатори порано или подоцна ќе им дојде денот, се наведува меѓу другото во еден од коментарите на социјалната мрежа „Икс“  (Х).

Слични содржини