Утрински тренинг во Букурешт: Фудбалерите се подготвуваат за Австрија (ФОТО)

од Берта Китинска

Утрово македонската фудбалска репрезентација го имаше и четвртиот тренинг на стадионот во Букурешт.

„Црвено-жолтите“ дебито на континенталните првенства ќе го имаат в недела од 18 часот против Австрија во Букурешт како дел од Ц-групата каде се сместени и репрезентациите на Холандија и на Украина.

Слични содржини