Велешанка по вторпат во болница заразена од ковид-19

од Берта Китинска

Триесетгодишна велешанка по втор пат е регистрирана како позитивна на ковид-19, откако се тестирала затоа што додека била на одмор добила симптоми, објави Велес на дланка.

Поради бројните симптоми и здравствената состојба во која се наоѓа таа е задржана на лекување во Општата болница Велес на Инфективното одделение.

Слични содржини