Верстапен ја освои пол-позицијата во Монако

од desk4

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, го освои првото место во квалификациите за Големата награда на Монако во Формула 1. Тој ја завршил најбрзата обиколка со време од 1 минута и 11.365 секунди. Фернандо Алонсо од Астон Мартин завршил на второто место со заостанување од 0,084 секунди, додека Шарл Леклер од Ферари беше трет со заостанување од 0,106 секунди.

Големата награда на Монако ќе се оддржи утре со почеток во 15 часот.

Слични содржини