Вестбрук го понижи Гобер со МОНСТРУЗНО забивање! (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Лос Анџелес Лејкерс ја победи Јута со 101:95 и ја прекина серијата од три порази. Лејкерси ги предводеше Леброн Џејмс со 25 поени, седум скока и седум асистенции.

Во победата придонесоа Расел Вестбрук со 15 поени, осум скока и три асистенции, а Стенли Џонсон со 15 поени, од кои 10 постигна во последната четвртина.

Од сите поени се издвојува забивањето со кое на „постер“ го стави центарот на „џезерите“ Руди Гобер.

Слични содржини