ВИДЕО: 2023 Nissan Ariya e-4orce AWD

од Vladimir Zorba

Nissan стана еден од најголемите истражувачи на масовниот пазар на електрични возила со нивниот хечбек LEAF.

И покрај неговиот успех, новите EV-производи од брендот бавно се појавија.

Тимот на MotorWeek сега го тестира Ariya e-4orce AWD:

Слични содржини