ВИДЕО: Најава за новата Skoda Kodiaq

од Vladimir Zorba

Два дена пред светската премиера, Škoda објави ново тизер видео од новата генерација на Kodiaq, за кое најавуваат силен и емотивен дизајн.

Најдобрите точки вклучуваат извајан преден дел, препознатливи квадратни лакови на тркалата, димензиите на тркалата кои се движат од 17 до 20 инчи, масивен заден браник и втора генерација TOP LED Matrix фарови со кристални дизајнерски елементи.

„Сосема новиот Kodiaq е модерен и динамичен со препознатлив изглед. Во согласност со принципот „формата ја следи функцијата“, ги имплементиравме првите елементи од нашиот иден дизајнерски јазик, Modern Solid. Дизајнот јасно ја нагласува практичноста, а во исто време обезбедува уште подобра аеродинамика преку неговата динамична форма“, велат оттаму.

Слични содржини