ВИДЕО: Неуспешно запросување на натпревар на Партизан

од Stefanija Kuzmanovska

Кошаркарите на Партизан претрпеа пораз од Зенит во натпреварот од Суперкупот на ВТБ лигата што се одржа во Русија, но губитник на денот сепак беше еден навивач чие јавно запросување на трибините пропадна.

Партизан во саботата на 24 септември одигра натпревар со Зенит од Санкт Петербург, а во средината на првата четвртина еден навивач одлучи да ја запроси девојката.

Тој клекна на колена, ја извади кутијата со прстенот и се беше емитувано на големиот екран над теренот.

Сепак, на крајот немаше аплауз. Девојката ја затвори кутијата, а тој стана и си замина.

Слични содржини