ВИДЕО: Новак и Јелена заедно со децата возеа велосипеди во Белград

од Берта Китинска

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, одлучи паузата до новиот турнир да ја  помине во Белград.

Жителите на српската престолнина имаа можност да го видат Новак и неговото семејство како уживаат покрај кејот  на Сава со велосипед.

Новак Ѓоковиќ, заедно со сопругата Јелена и децата, возеа велосипеди покрај реката, а минувачите кај халата „Бетон“ не го криеја воодушевувањето кога ги видоа.

Слични содржини