ВИДЕО: Подводна камера снимила суштество кое целосно се трансформирало

од Stefanija Kuzmanovska

Снимка која прикажува бизарно „вонземско суштество“ како се трансформира во сосема нова форма на 3.700 метри длабочина стана вирална на социјалните мрежи.

Видеото е снимено од далечински управувано подводно возило (ROV) во длабочините на Индискиот Океан, во близина на источниот брег на Африка.

На снимката се гледа суштеството како лебди и изгледа како антички симбол, но по 40 секунди одеднаш се трансформира во друга форма.

Откако беше објавено од јутјуберот CaptainJRD во 2013 година, собра повеќе од пет милиони прегледи, заедно со илјадници коментари од збунетите гледачи.

Слични содржини