ВИДЕО: Тепачка за крстот во Крива Паланка

од Stefanija Kuzmanovska

Годинава за време на фрлањето на крстот во Крива Паланка по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, дошло до немил инцидент.

Имено, во моментот кога крстот паднал во водите неколку од учесниците се струкале околу него. Тие продолжиле да се влечат за крстот, додека свештените лица од мостот апелирале да се разделат.

„Немојте да се борите доле за крстот, крст примате“, се слуша во видеото кое кружи на социјалните мрежи.

Слични содржини