ВМРО-ДПМНЕ: После ваков скандал, Јанева има нешто да сокрие (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

„Катица Јанева побарала форензичко бришење на компјутерите во СЈО. Очигледно, после ваков скандал Катица Јанева има нешто да сокрие, а штом сеуште молчат сите и обвинителството и власта, и не се наоѓа Катица Јанева на распит во обвинителството, тоа значи дека некој сака и нејзе да ја скрие и да го премолчи целиот овој скандал и инволвираноста на Катица Јанева во истиот скандал „Рекет“, вели денеска Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

Слични содржини