ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протестите против неправдите и реваншизмот

од Берта Китинска

Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ од Министерството за правда.

Поворката е предводи претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, а демонстрантите носат знамиња на Македонија и знамиња на Европската унија.

Од ВМРО-ДПМНЕ посочуваат дека протестот е против неправдите, реваншизмот и политичкото насилство.

loading...

Слични содржини