Во Охрид почина деветмесечно бебе: Било донесено во неконтактибилна состојба

од Илинка Илиоска

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот.

-Бебето претходно со Итна медицинска помош било донесено во неконтактибилна состојба, вели Димоски.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвиниел телото е дадено на обдукција.

Слични содржини