Во Русија регистрирани повеќе од 27.000 новозаразени со Ковид-19

од Nikola Popovski

Во последните 24 часа во Русија биле регистрирани 27.039 лица заразени со коронавирусот, а починале 536 лица, според податоците на локалниот центар за контрола на инфекции.

Од почетокот на епидемијата, во таа земја се заразени 3.186.336 лица, а вкупно починале 57.555 лица, пренесува руската новинска агенција ТАСС.

Најголем број на регистрирани случаи има во Москва, 5.907. Во моментов има 548.643 активни случаи. Во последните 24 часа се оздравеле 25.798 лица, вкупно 2.580.138.

loading...

Слични содржини