Во Сарај пронајдено 14-годишното девојче по кое се трагаше три дена

од Milan1

Пронајдено е 14-годишното девојче која исчезна пред три дена.

– Денеска во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с. Сарај, полициски службеници ја пронашле М.А.(14) од Скопје, за која на 24.05.2024 во Полициската станица Бит Пазар нејзината мајка пријави дека се оддалечила од домот, информираат од МВР.

Слични содржини