Време е за нови промени: За овие хороскопски знаци почнува најдобриот период

од Берта Китинска

Од 1 октомври, на овие знаци ќе им тргне.

Дојде време да решите некои ситуации што ве мачат подолго време или да започнете да реализирате планови што одамна сте сакале да ги постигнете. Оваа полна Месечина во знакот Овен ќе го осветли вашиот пат на 1 октомври и ќе ви покаже во која насока треба да одите.

Пред вас се нови искуства и промени што треба да ги пречекате со раширени раце.

Можно е да се паднат некои маски, а некои тајни да излезат на виделина. Многу луѓе ќе имаат потреба да се ослободат од минатото и да свртат нова страница и да започнат нов животен пат. Полната месечина носи донекаде хаотичен период, но сите ќе излеземе од неа посилни и помудри. Тоа ќе има особено поволно влијание врз Близнаците и Лавот.

Еве како тоа ќе влијае на другите знаци:

ОВЕН

Полна месечина ви носи енергија што можете да ја искористите за да ги надминете сите пречки што ви стоеја на патот до целта.

БИК

Потребно е да се посветите време на себе во следниот период и добро размислете во која насока сакате да продолжите. Бидете отворени со вашиот партнер ако не сакате да си го комплицирате животот.

БЛИЗНАЦИ

Одлична прилика за заработка на поголема сума пари. Ќе направите се што е на работа, а доколку сте слободни, можно е да запознаете личност која ќе ве заинтригира.

РАК

Време е да се покажете во најдобро светло и може да добиете ненадејна можност кога станува збор за работата и кариерата. Почнувате да верувате во вашите способности. Можно е некој од блиската околина да го покаже своето вистинско лице и да ве разочара.

ЛАВ

Иако претходниот период беше малку полош, од 1 октомври сè е на подобро. Ќе имате голем оптимизам и сè ќе оди по ваш пат. Посветете се повеќе на семејството и партнерот.

ДЕВИЦА

Време е вистинско да ги расчистите сите работи што ве оптеретуваат и ви создаваат притисок. Бидете внимателни со трошењето пари, постои можност за позајмување.

ВАГА

Областа во љубовта и кариера е под влијание на оваа полна месечина, така што треба да балансирате. Потребни се компромиси, разбирање и поддршка од партнерот за да се избегнат конфликти.

ШКОРПИЈА

Сега е важно да се посветите на здравјето. Ако сте без работа, голема е веројатноста да наидете на интересна понуда. Исто така, постои можност да се сретнете со сродна душа.

СТРЕЛЕЦ

Имате голема поддршка од пријателите и семејството, така што сите ситуации ќе ви бидат полесни во наредниот период.

ЈАРЕЦ

Некои припадници на овој знак би можеле да формираат заедница со партнер или да стапат во брак.

ВОДОЛИЈА

Треба да обрнете малку повеќе внимание на комуникацијата со околината. Би било добро да контактирате со луѓе што ги сакате, а од кои не сте чуле одамна.

РИБА

Оваа полна Месечина ви носи решителност и поддршка на ѕвездите и ви ја дава можноста да ја победите конкуренцијата. Многу Риби се смеат на финансискиот напредок. Многу стравови можат да излезат на површина.

loading...

Слични содржини