Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.  Температурата ќе се движи од 5 до 17 степени.

облацно и сонце

Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.Температурата до 14 степени.

Слични содржини