Загина 74-годишна скопјанка, ја прегазил 26-годишник

од Milan1
2,8K прегледи

– Вчера околу 12.20 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на бул.„Крсте Мисирков“ во близина на крстосницата со бул.„Гоце Делчев“ во Скопје моторцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки управувано од Е.С.(26) од Скопје удрил во пешакот А.И.(74) од Скопје. Oд здобиените повреди на местото на несреќата починала А.И., а од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт, додека пак со телесни повреди се здобил моторциклистот констатирани во приватна болница во Скопје, информираат од МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Слични содржини