Запрен најсилниот напад во историјата на фудбалот: Само бод за ПСЖ

Фудбалерите на ПСЖ не успеаја да стигнат до првата победа во Лигата на шампионите, бидејќи неочекувано одиграа само 1:1 на гостувањето во Белгија против Бриж.

За прв пат, светот можеше да го види најдоброто напаѓачко трио во историјата на фудбалот од самиот почеток.

Меси, Нејмар и Мбапе играа од првата минута, но на крајот тоа не беше доволно за победа.

Парижаните поведоа во 15 -та минута кога Мбапе го проигра Ерера и тогаш се чинеше дека ова е почеток на серијата голови.

Сепак, само 12 минути подоцна, Ванекен го постигна израмнувачкиот гол, што се покажа како конечен резултат.

За да биде работата полоша за францускиот тим, Мбапе излезе на почетокот на второто полувреме поради повреда.

Тој и Меси имаа една одлична можност за гол, но на крајот останаа со кратки ракави.

Бриж играше многу храбро до крајот и често се обидуваше со удари од далечина, па на крајот успеа да стигне до голем бод.

ПСЖ го чека големо дерби во следното коло против Манчестер Сити, кој во спектакуларен натпревар го совлада Лајпциг со 6: 3.