Заврши трилатералната средба во Охрид

од Radmila Tasevska

Новинарите на РСЕ од Охрид јавуваат дека е завршена средбата меѓу претставниците на Србија и Косово и претставниците на ЕУ, пренесува Радио Слободна Европа.

Се очекуваат обраќањата.

Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Аљбин Курти разговараа за спроведувањето на предлозите на ЕУ за нормализација на односите меѓу Косово и Србија.

Слични содржини