Жена на 84-годишна возраст 150-та жртва на коронавирусот од Велес

од Vladimir Zorba

Во Велешката болница почина жена на 84-годишна возраст од Велес, позитивна на Ковид-19 која била лекувана десет дена во Модуларната болница. Таа е 150 жртва од Велес и Велешко што почина како последица на Ковид-19.

– И вчера во Велешката болницата исто така почина жена, на 81-годишна возраст од Велес, информира портпаролот на болницата д-р Елеонора Јованова за МИА.

Слични содржини