Жените во овие хороскопски знаци се вистинска „бомба“ во кревет

од Vladimir Zorba

Гледањето содржина за возрасни може да биде нешто што го правите кога сте сами, но многу хороскопски знаци користат гледање филмови за возрасни за да го подобрат својот сопствен сексуален живот.

Еве и кои се тие знаци:

Овен

Овој знак е многу експресивен во сексот и во своите желби. Тој е страствен, сака забава и нема да се двоуми да проба нови работи во кревет. Со Марс како свој владетел, тој има голема желба често да го подобрува својот сексуален живот. Ако смета дека гледањето порно ќе направи разлика во неговата спална соба, тогаш тој ќе проба многу нови трикови. Овенот искрено ужива да го задоволи својот партнер и ќе посвети големо внимание на она што и се допаѓа.

Близнаци

Многу чуден знак. Бидејќи е управуван од Меркур, кој се бори со мислите и комуникацијата, таа има тенденција да биде директна и прогресивна кога станува збор за сексот. Близнаците сакаат да зборуваат за сексуални активности пред да продолжат со нив и ќе бидат среќни ако им кажете каков вид порно ви се допаѓа. Дури и ако сакате да ги гледате заедно, Близнаците ќе бидат воодушевени. Иако обично не се опишува како сексуално отворен знак, како на пр. Шкорпија, Близнаците имаат голем сексуален апетит.

Стрелец

Владетел на овој знак е планетата Јупитер, која е симбол на експанзија и нови животни искуства. Ова значи дека тој секогаш бара нешто повеќе. Како најголема авантуристика на зодијакот, таа е подготвена да проба нешто ново, дури и еднаш, особено во сексот. Таа ќе користи порно како начин да го убеди својот партнер да проба нешто ново. Стрелецот е забавен и игрив и секогаш сака да се чувствува активен, дури и во сексот.

Слични содржини