Змија искочила на шофершајбна на автомобил во движење во Оклахома

од desk4

Жена од Оклахома се исплашила кога змија долга 1 метар излегла од под хаубата на нејзиниот автомобил и се лизнала на шофершајбната додека таа возела.

Полицијата објави во објава на Фејсбук дека полицајците биле повикани да и помогнат на возачот кој забележал змија на нејзиниот автомобил во движење.

„Тие возеле и змијата се извлекла од под хаубата на нивното ветробранско стакло“, изјави портпаролот на одделот за Newsweek. „Змијата беше долга приближно 1 метар и веруваме дека беше ретснејк“.

Змијата била безбедно преместена и пуштена.

Одделот рече дека еден од истите полицајци кои ја преместиле змијата бил повикан претходно во текот на неделата да отстрани змија што се нашла во автомобилот на жител.

Слични содржини