Актуелно
Почетна / Сцена / Ѕвездата на „Плава лагуна“ и на 56 години изгледа одлично во бикини (ФОТО)

Ѕвездата на „Плава лагуна“ и на 56 години изгледа одлично во бикини (ФОТО)

Актерката Брук Шилдс, една од најубавите актерки која се прослави со нејзината улога во познатиот филм „Плава лагуна“, покажа на 56-годишна возраст дека времето застанало за неа.

Во бикини со американско знаме, таа го честита Денот на независноста, односно 4 јули, но малкумина можеа да ги тргнат очите од затегнатото тело и рамен стомак.

Иако во шестата деценија, Брук сепак плени со својот изглед, а позираше покрај базенот во нејзината вила во луксузното одморалиште „Хемптонс“ во Њујорк, каде ужива со семејството, сопругот и ќерките.

Затегнатите нозе, стомак кој секој го посакува, извежбано тело и природните облини предизвикаа восхит кај жените и мажите, а Брук имаше многу што да покаже.

Возраст дефинитивно не е нејзин непријател, ниту е целулит, а како што излезе од базенот, изгледаше опустошено.

Брук е во брак со сценаристот Крис Хенчи (56) од 2001 година и тие имаат две ќерки, Роан (17) и Гриер (14).

loading...