Почетна / Актуелно / Кејти Пери лекувала хомосексуалност со молитви

Кејти Пери лекувала хомосексуалност со молитви

 

Американската пејачка Кејти Пери откри дека кога била мала, нејзините родители ја подложување на верска терапија – метод за измена на сексуалната ориентација од хомосексуална во хетеросексуална, пишува People.

Според зборовите на пејачката, нејзините родители, кои се свештенски служители, ја пратиле во посебен камп каде Кејти правела обиди за да ја „излечи нејзината хомосексуалност со молитви “.

Таа истакна дека терапијата не ѝ помогнала. “Отсекогаш сум мислела дека сексуалната ориентација не е црно-бела магија, како фустанот”, објаснила ѕвездата.

Пери исто така потсети со песната од 2008 година “I Kissed a Girl”.

“Кога композицијата излезе, знаев дека околу неа ќе тргне дискусија зошто таа им допадна на толку многу луѓе”, истакна пејачката.

Во Ноември минатата година таа се раздели со својот пријател – британскиот актер Орландо Блум. Пред врската со него, Кејти беше сопруга на Расел Бренд.